Kamna na pelety

Kamna na pelety jsou určená ke spalování prostor pomocí dřevěných pelet . Palivem je odpad (biomasa), provoz je tedy ekologický i ekonomický. Programovatelné ovládání kamen na pelety a dostatečně velký zásobník na palivo se šnekovým podavačem poskytují nenáročnou obsluhu a vysoký komfort topení.

Dávkování pelet

Proces dávkování a spalování pelet je automatizován a většinou je možné využít také vestavěných elektronických termostatů a programů pro udržování teploty v místnosti. Pelety se dávkují z vestavěného zásobníku pomocí šnekového podavače a propadávají do misky topeniště, kde dohořívají. Odtah spalin pak zajistí spalinový ventilátor, který „odvede“ spaliny do kouřového hrdla o průměru 80mm. Kamna na pelety, které mají vyšší výkon je průměr kouřovodu 120mm. Nasávání vzduchu pro hoření je možné řešit externím přívodem. Samotné proudění vzduchu ohřívaného v tepelném výměníku zajišťuje ventilátor.

Zásobník na popel

Některá kamna na pelety mají zásobník na popel řešen klasickým vyjímatelným popelníkem. U jiných kamen je tento prostor přístupný až po otevření prosklených dvířek u topeniště. Popel pak lze vysávat vysavačem rovnou ze zásobníku pod topeništěm. Obě varianty jsou dostačující pro provoz minimálně 24 hod bez jakékoliv nutnosti na vyčištění, protože zbytkové množství popela po vyhoření je opravdu malé.

Zobrazit celý popis » » Zkrácený popis

Cena
Značka:

Peletová kamna s výměníkem PL W13

Peletová kamna s výměníkem PL W13
65 768 Kč
50 901 Kč
61 590 Kč
-6%
Peletová kamna s výměníkem Prity PL W13 mají plech o síle 2-5 mm. Jsou lakována černou žáruvzdornou barvou,...
Porovnat
Vytápěcí výkon: 4 kW
Vytápěcí schopnost: 420 m3
Průměr kouřovodu: 80 mm

Peletová kamna s výměníkem antracit, černá Haas+Sohn HSP 6

Peletová kamna s výměníkem antracit, černá Haas+Sohn HSP 6
53 636 Kč
64 900 Kč
Peletová kamna s výměníkem, s celkovým jmenovitým výkonem 10 kW, použitelným výkon do topných těles je 7.9...
Doprava ZDARMA
Dárek
Porovnat
Vytápěcí výkon: 10 kW
Vytápěcí schopnost: 250 m3
Průměr kouřovodu: 80 mm
Nákupní Košík 0 ks za 0 Kč